29.11.2018 - 19.03.2019
I. stupeň
 
24.01.2019
Školní družina
 
12.03.2019
ZŠ Tyršova
 
 

 
 

 

 

Najdete nás na Facebooku


1900 Jan Slavíček, malíř († 5. dubna 1970)

06.05.2018
II. Stupeň
Mgr. Benčák Roman

​Ve dnech 28. dubna až 4. května 2018 se uskutečnil zeměpisně poznávací zájezd do Norska, kterého se zúčastnilo 36 žáků naší školy, 10 bývalých žáků, dva učitelé (Roman Benčák, Ivana Micková) a lékař (Aleš Kamler).
V sobotu 28. dubna jsme v deset večer vyrazili na dlouhou cestu. V neděli nás čekala první zastávka - a to celodenní prohlídka Berlína. Zde jsme navštívili Reichstag, Neues museum, byli jsme se podívat na Braniborskou bránu či pozůstatky Berlínské zdi. Večer nás čekal přejezd trajektem do Dánska a dále přes Švédsko směr Oslo.
V pondělí ráno jsme dorazili do norské metropole a i zde následovala celodenní prohlídka. Zde nás uchvátilo panorama Oslofjordu, navštívili jsme radnici a byli jsme se také podívat na královský palác či budovu parlamentu.
V úterý následoval přejezd přes Skandinávské pohoří k vytouženým fjordům. Cestou jsme byli fascinováni úžasnou norskou krajinou. Večer jsme dorazili do Bergenu. Ve středu ráno jsme absolvovali prohlídku tohoto krásného města, samozřejmostí byla návštěva čtvrti Bryggen s hansovními domy. Po obědě následovala druhá část prohlídky norské přírody.
Ve čtvrtek ráno jsme dorazili do Kodaně a i zde jsme strávili celý den prohlídkou tohoto města. Večer bohužel nastala velká komplikace, kdy se nám pokazil autobus. Přesto se panu Gattnarovi podařilo okamžitě zajistit lístky na pravidelné lince Kodaň – Praha a my jsme tak ještě večer mohli odjet domů. Za to mu patří obrovský dík!
V pátek ráno jsme dorazili do Prahy, kde již byl přistaven náhradní autobus, který nás odvezl do Nového Jičína.
A co jsme v Norsku všechno viděli? Druhý a třetí nejdelší fjord na světě (Sognefjord, Hardangerfjord) krásné vodopády Vøringsfossen, Steinsdalsfossen a Tvindefossen, jeli jsme nejdelším silničním tunelem na světě (Lærdalský tunel – 24,5 km) a také jsme přejeli po třetím nejdelším vysutém mostě v Evropě (Hardangerbrua
– 1 380 m). Také jsme navštívili kostelík ve vesničce Borgund, který je starý bezmála 800 let.
Podle ohlasů si dovolím říct, že i přes komplikaci v samotném závěru naší cesty se zájezd vydařil a velmi se líbil.

Mgr. Roman Benčák

  
 
Město Nový Jičínocenění žáků jsme partneři nakladatelství Fraus Zastupitelstvo dětí a mládeže - Nový JičínBritish Council - partnerská organizace

KONTAKTNÍ INFORMACE

Základní škola Nový Jičín, Tyršova 1, p.o.
Tyršova 1, 741 01 Nový Jičín
IČ: 62330136

Tel: +420 556 706 688
E-mail: kancelar@tyrska.cz

Mgr. Magda Trávničková

ředitelka školy
​​​
 

 
 

Přihlásit