14.05.2019 - 28.05.2019
I. stupeň
 
21.05.2019 - 11.06.2019
I. stupeň
 
 

 
 

 

 

Najdete nás na Facebooku


1932 * František Venclovský, 1. český přemožitel průlivu La Manche († 13.12.1996)

04.12.2018
I. Stupeň
Mgr. Balon Rudolf

​Na konci listopadu 2018 žáci 5. B pracovali na projektové výuce s názvem „Vesmírná mise“. Děvčata a kluci si zahráli na kosmonauty a astrology. Vytvořili si skupiny, samostatně si pak na základě daného tématu zvolili její název – sluneční soustava, hvězdy a souhvězdí, kosmonauti, pohyblivá Země, Měsíc.
Projekt probíhal zejména v hodinách přírodovědy. Žáci prováděli různé pokusy a zaznamenávali výsledky zkoumání.  Zabývali se vesmírnými raketoplány, sondami, významnými lety do vesmíru a astronauty. Dále planetami sluneční soustavy, fázemi Měsíce, jeho vlivy na planetě Zemi, gravitační silou, pohyby Země a mnoha dalšími věcmi souvisejícími s touto problematikou.
Tato „Vesmírná mise“ však prostoupila několika dalšími předměty. V pracovních činnostech holky a kluci vyráběli např. 3D papírové planety, Hubbleův teleskop, vyšívali souhvězdí, vyráběli skafandry, raketoplán, tvořili leporelo a jiné kreativní projekty. V českém jazyce pak vyhledávali informace v učebnicích, v encyklopedii, na internetu, pracovali s odborným textem, získávali podstatné informace, které třídili a zaznamenávali do projektů nebo lapbooků. Ve výtvarné výchově suchým a olejovým pastelem ztvárnili sluneční soustavu.
Každá skupina předala výsledky své práce a získané znalosti svým spolužákům. Prezentace měla různé podoby, např. ve formě názorného pokusu, inscenačního představení vzletu rakety s astronauty či mluveného projevu.
Projekt splnil své cíle. Žáci se aktivně zapojili do řešení daných úkolů, byli velmi zvídaví a získali důležité informace týkající se vesmíru.
Vesmírná mise bude páťáky provázet celým rokem. V matematice na děvčata a chlapce čekají hvězdné příklady, v českém jazyce si napíší slohovou práci - popis vymyšleného Marťánka. Součástí bude také návštěva planetária.

Za 5. B Mgr. Kateřina Plánka

  
 
Město Nový Jičínocenění žáků jsme partneři nakladatelství Fraus Zastupitelstvo dětí a mládeže - Nový JičínBritish Council - partnerská organizace

KONTAKTNÍ INFORMACE

Základní škola Nový Jičín, Tyršova 1, p.o.
Tyršova 1, 741 01 Nový Jičín
IČ: 62330136

Tel: +420 556 706 688
E-mail: kancelar@tyrska.cz

Mgr. Magda Trávničková

ředitelka školy
​​​
 

 
 

Přihlásit