Najdete nás na Facebooku


1950 Popravena Milada Horáková, jedna z obětí komunistických politických procesů

20.12.2018
II. Stupeň
Mgr. Balon Rudolf

​Sice ani letos zatím naše město nepokryly bílé vločky a pod nohama obyvatel a návštěvníků nevrže souvislejší vrstva křupavého sněhu, přesto jsou na novojičínském Masarykově náměstí v plném proudu tradiční předvánoční trhy a s nimi pestrý kulturní program, jehož součástí bývá už několik let také vystoupení zástupců ZŠ Tyršova.
Stejně jako v loňském roce, tak i letos naši školu reprezentoval dětský pěvecký sbor, tvořený děvčaty a chlapci
z prvního i druhého stupně. Paní učitelky Eva Červenková a Veronika Barošová s dětmi (a také některými vyučujícími) nacvičily velmi působivé vystoupení s názvem „Bim bam“, které rozdělily do třech hudebních bloků. Z pódia u majestátního stromečku ve středu 19. prosince 2018 zazněly jak známé vánoční písničky, tak tradiční koledy, bez kterých si v době, kdy Vánoce doslova tlučou na dveře, nelze představit žádný koncert.
Všem účinkujícím (dětem i těm o něco málo dříve narozeným) patří za úspěšné vystoupení, kterému
z pomyslného dirigentského můstku velela paní učitelka Červenková, velké poděkování. O tom, že se připravený program líbil, svědčí častý potlesk a také slova uznání od mnoha diváků po jeho skončení.

Mgr. Rudolf Balon

  
 
Město Nový Jičínocenění žáků jsme partneři nakladatelství Fraus Zastupitelstvo dětí a mládeže - Nový JičínBritish Council - partnerská organizace

KONTAKTNÍ INFORMACE

Základní škola Nový Jičín, Tyršova 1, p.o.
Tyršova 1, 741 01 Nový Jičín
IČ: 62330136

Tel: +420 556 706 688
E-mail: kancelar@tyrska.cz

Mgr. Magda Trávničková

ředitelka školy
​​​
 

 
 

Přihlásit