Najdete nás na Facebooku


1950 Popravena Milada Horáková, jedna z obětí komunistických politických procesů

09.01.2019
Úspěchy žáků
Mgr. Benčák Roman

​Ve středu 9. ledna 2019 se v Kopřivnici uskutečnilo okresní finále ve florbalu mladších chlapců. Turnaj se odehrál za účasti šesti nejlepších škol okresu v hale při ZŠ Emila Zátopka.
Týmy byly rozděleny do dvou skupin po třech, přičemž první dva celky z každé skupiny postupovaly do bojů
o účast ve finále. Nakonec následovaly zápasy o umístění.
Naše kluky ve skupině A čekaly souboje se ZŠ Kopřivnice, Emila Zátopka a se ZŠ Studénka, Butovická. Ve skupině B na sebe narazily ZŠ Bílovec, Komenského, ZŠ Frenštát p. R., Záhuní a ZŠ Kunín. Vítěz tohoto turnaje si mohl zajistit účast v krajském finále.
První zápas proti domácímu celku byl vyrovnaný, přesto kluci z Kopřivnice měli mírnou převahu. I když jsme prohrávali, dokázali jsme srovnat a byla z toho remíza 1:1. Proti Studénce jsme měli skvělý začátek, a i když soupeř kousal, zápas jsme už nepustili. Vyhráli jsme 3:1. Ve skupině jsme obsadili druhé místo, protože jsme měli o jeden gól horší skóre než domácí.
V semifinále jsme vyzvali kluky z Frenštátu. Zápas byl opět velmi vyrovnaný, bohužel jsme v závěru inkasovali nešťastný gól a prohráli jsme smolně 0:1.
V malém finále jsme chtěli stůj co stůj zvítězit a získat tak bronzové medaile. Snad právě větší touha rozhodla, že jsme kluky z Kopřivnice tentokrát přehráli poměrem 3:0 a obsadili celkově třetí místo v okrese.
Po sedmi letech jsme opět přivezli medaili z florbalového klání. Kluci, díky za reprezentaci naší Tyršky.

Konečné pořadí:
1) ZŠ Frenštát p. R., Záhuní
2) ZŠ Kunín
3) ZŠ Nový Jičín, Tyršova 1
4) ZŠ Kopřivnice, Emila Zátopka
5) ZŠ Studénka, Butovická
6) ZŠ Bílovec, Komenského

Naši školu reprezentovali:
Dan Holáň, Jan Bezděk, Marek Mičkal, David Bezděk, Kryštof Kudělka, Michal Kelnar, Martin Škarka, Filip Jiřík, Hanuš Pešat, Lukáš Vaculík, Matěj Ondryhal a Vojtěch Hružík.

Mgr. Roman Benčák
  
 
Město Nový Jičínocenění žáků jsme partneři nakladatelství Fraus Zastupitelstvo dětí a mládeže - Nový JičínBritish Council - partnerská organizace

KONTAKTNÍ INFORMACE

Základní škola Nový Jičín, Tyršova 1, p.o.
Tyršova 1, 741 01 Nový Jičín
IČ: 62330136

Tel: +420 556 706 688
E-mail: kancelar@tyrska.cz

Mgr. Magda Trávničková

ředitelka školy
​​​
 

 
 

Přihlásit