Najdete nás na Facebooku


1867 Zemřel britský fyzik M. Faraday, objevitel elektromagnetické indukce

30.01.2019
Úspěchy žáků
Mgr. Balon Rudolf

​V pondělí 28. ledna 2019 proběhlo v novojičínském SVČ Fokus okresní kolo Olympiády z českého jazyka. Naši školu v něm po úspěšném absolvování školního klání (proběhlo v prosinci za účasti více než třech desítek dívek a hochů 8. a 9. tříd) reprezentovaly Barbora Baarová (9.B) a Michaela Krutílková (9.C).
Obě děvčata odcházela do Fokusu s jasnými pokyny. Co nejlépe zvládnout úvodní gramatickou část, originálně zpracovat zadané slohové téma, získat co nejvíce bodů a umístit se ve vrchních patrech výsledkové listiny.
Nutno říct, že holky rozhodně nezklamaly a s opravdu obtížnými úkoly se vypořádaly víc než dobře. V obrovské konkurenci (celkem 68 soutěžících ze základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií) se obě vešly do první desítky a v nesmírně vyrovnané soutěži chybělo opravdu velmi, velmi málo, aby atakovaly příčky nejvyšší.
Michaela Krutílková obsadila dělené 5. – 8. místo (ztráta dvou bodů na vítězku), Barbora Baarová skončila na dělené 9. – 11. pozici (ztráta na vítězku tři body).
Oběma úspěšným deváťačkám patří dík za pečlivou přípravu a vzornou reprezentaci naší školy.

Mgr. Rudolf Balon

  
 
Město Nový Jičínocenění žáků jsme partneři nakladatelství Fraus Zastupitelstvo dětí a mládeže - Nový JičínBritish Council - partnerská organizace

KONTAKTNÍ INFORMACE

Základní škola Nový Jičín, Tyršova 1, p.o.
Tyršova 1, 741 01 Nový Jičín
IČ: 62330136

Tel: +420 556 706 688
E-mail: kancelar@tyrska.cz

Mgr. Magda Trávničková

ředitelka školy
​​​
 

 
 

Přihlásit