Najdete nás na Facebooku


1773 * J. Jungmann, přední osobnost národního obrození († 14.11.1847)

04.04.2019
II. Stupeň
Mgr. Balon Rudolf

​Zatímco žáci 9. tříd mají v těchto dnech hlavy plné blížících se přijímacích zkoušek na střední školy, mnozí osmáci teprve začínají pozvolna přemýšlet, co by chtěli ve svém budoucím životě dělat a na jaké obory v příštím školním roce pošlou své přihlášky.
Jednou z akcí, která by jim mohla jejich rozhodování usnadnit, je tradiční přehlídka technických profesí „Řemeslo má zlaté dno“, jejímž hlavním pořadatelem je kromě dvou největších technicky zaměřených škol Novojičínska Úřad práce ČR. Letošní (již 13. ročník) proběhl opět v Kopřivnici.
A právě ve čtvrtek 4. dubna 2019 se do rodiště slavného atleta Emila Zátopka - čtyřnásobného olympijského vítěze vypravila část osmáků naší školy. Kluci a holky se nejdříve při komentované prohlídce seznámili s obory SŠ technické a zemědělské Nový Jičín a „domácí“ VOŠ, SOŠ a SOU Kopřivnice. Po této úvodní části dostali možnost prokázat zručnost a logické myšlení nejen na jednotlivých stanovištích výše zmiňovaných středních škol, ale také u stánků některých strojírenských a stavebních podniků Novojičínska.
Zpestřením určitě byla také prezentace Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava.
Věřím, že i tato zajímavá přehlídka bude patřit k akcím, které mnoha zúčastněným pomohou v hledání té nejoptimálnější studijní a profesní orientace.

Mgr. Rudolf Balon

  
 
Město Nový Jičínocenění žáků jsme partneři nakladatelství Fraus Zastupitelstvo dětí a mládeže - Nový JičínBritish Council - partnerská organizace

KONTAKTNÍ INFORMACE

Základní škola Nový Jičín, Tyršova 1, p.o.
Tyršova 1, 741 01 Nový Jičín
IČ: 62330136

Tel: +420 556 706 688
E-mail: kancelar@tyrska.cz

Mgr. Magda Trávničková

ředitelka školy
​​​
 

 
 

Přihlásit