Najdete nás na Facebooku


1773 * J. Jungmann, přední osobnost národního obrození († 14.11.1847)

10.04.2019
I. Stupeň
Mgr. Šimíčková Alice
​Chlapci a děvčata ze 3.A zavítali ve středu 10. dubna 2019 do Muzea Novojičínska, které i letos připravilo interaktivní program s názvem „Velikonoční příběh“.
Program začal povídáním o tradičních regionálních oslavách velikonočních svátků a s nimi spojených zvyků, jako byly například vynášení Mařeny, přinášení májky, svěcení kočiček i velikonočních jídel a šmigrust. Povídání bylo doplněno dalšími praktickými ukázkami zaměřenými na zvyky a život našich předků.
Děti měly možnost nejen přihlížet, ale i vyzkoušet si ukázky tradičního zdobení a pletení tatarů. Ručně si nazdobily vajíčka různými technikami (například patronování, což je vlastně batikování s přírodninami, nebo zdobení vajíček vlnou) a vyrobily si vlastní velikonoční dekoraci z přírodnin.
Aby nebyl ochuzen o zážitek žádný z našich pěti smyslů, pochutnali jsme si na klasickém velikonočním pokrmu  - výborných voňavých jidáších.
 
Mgr. Alice Šimíčková
  
 
Město Nový Jičínocenění žáků jsme partneři nakladatelství Fraus Zastupitelstvo dětí a mládeže - Nový JičínBritish Council - partnerská organizace

KONTAKTNÍ INFORMACE

Základní škola Nový Jičín, Tyršova 1, p.o.
Tyršova 1, 741 01 Nový Jičín
IČ: 62330136

Tel: +420 556 706 688
E-mail: kancelar@tyrska.cz

Mgr. Magda Trávničková

ředitelka školy
​​​
 

 
 

Přihlásit