21.06.2019
II. Stupeň
Mgr. Balon Rudolf

​Svátek hudby byl vyhlášen ministrem kultury Francouzské republiky Jacque Langem v roce 1982. K tomuto kroku ho vedla nespokojenost s trávením volného času mladou generací, která čím dál více zaujímala roli pasivního pozorovatele, nikoli aktivního účastníka uměleckého tvůrčího procesu. Svátek hudby byl pojat jako hudební happening, jehož hlavní scénou jsou městské ulice, náměstí, parky, zahrady a další veřejnosti volně přístupné prostory.
Svátek hudby se poprvé začal rozvíjet na evropské úrovni u příležitosti Evropského roku hudby 1985.
Od roku 1995 se vždy 21. června sdružují veřejnoprávní i soukromé instituce ke společnému pořádání Evropského dne hudby. Tato akce zdomácněla také v České republice, připojuje se rovněž naše město.
V letošním roce se Městské kulturní středisko v Novém Jičíně rozhodlo oslavit muzikantský svátek ve Smetanových sadech. V příjemném prostředí uprostřed zeleně se představily zejména základní školy
a samozřejmě nemohla chybět ani ZŠ Tyršova. A to hned ve dvou hudebních blocích.
Nejprve své umění předvedly děti, které pod vedením paní učitelky Veroniky Barošové hrají na zobcové flétny. Hned po nich na prkna altánu nastoupili kluci a holky z pěveckého sboru, jemuž „velí“ paní učitelka Eva Červenková.
Obě vystoupení byla velmi zdařilá a určitě pohladila na duši každého milovníka hudby.

Mgr. Rudolf Balon

  
 
Město Nový JičínErasmus +ocenění žáků jsme partneři nakladatelství Fraus Zastupitelstvo dětí a mládeže - Nový JičínBritish Council - partnerská organizace
 

KONTAKTNÍ INFORMACE

Základní škola Nový Jičín, Tyršova 1, p.o.
Tyršova 1, 741 01 Nový Jičín
IČ: 62330136

Tel: +420 556 706 688
E-mail: kancelar@tyrska.cz

Mgr. Magda Trávničková

ředitelka školy
​​​
 

 
 

Přihlásit