06.04.2020 - 24.04.2020
I. stupeň
 

Online zápis do školy

 

 
 

 

 

Najdete nás na Facebooku


1896 – začátek letních Olympijských her v řeckých Athénách.

08.01.2014
II. Stupeň
Mgr. Balon Rudolf
V současné době se v České republice stále více projevuje velký nedostatek pracovníků v různých technických profesích. Je jasné, že výchova a motivace ke studiu technických oborů musí začít již na základních školách, kde se žáci rozhodují o svém budoucím povolání. Proto se také v Moravskoslezském kraji realizuje několik projektů k podpoře tohoto druhu vzdělávání.
Jedním z projektů, do kterého se aktivně zapojila také naše škola, je „Technické vzdělání – Brána
 k úspěchu“
. V jeho rámci zamířili ve středu 8. 1. 2014 děvčata a chlapci z 8.A do Kopřivnice, kde na tamější VOŠ, SOŠ a SOU absolvovali klíčovou aktivitu „Nebojte se střední školy – podpora technického experimentu“.
Kluci a holky se formou exkurze i prezentace seznámili s prostorami obou budov školy a po rozdělení do dvou skupin strávili zbytek dopoledne při technickém experimentu.
V budově SOŠ si dívky a hoši v modernizované učebně vyzkoušeli program Autodesk Inventor. V něm postupnými kroky sestavili vlastní grafický návrh autíčka (za odměnu pak „mladí konstruktéři“ obdrželi zápisník
 a propisku).
Úspěšná byla i druhá skupina, která v dílnách SOU vytvářela výrobek – elektronickou kostku (tu si pak mohli zruční výrobci odnést domů).
Je jasné, že lví podíl na úspěšném dokončení činností obou skupin měli zkušení vyučující kopřivnické školy, kterým patří velký dík za vstřícnost a trpělivost.
 
Mgr. Rudolf Balon
  
 
Město Nový JičínErasmus +ocenění žáků jsme partneři nakladatelství Fraus Zastupitelstvo dětí a mládeže - Nový JičínBritish Council - partnerská organizace
 

KONTAKTNÍ INFORMACE

Základní škola Nový Jičín, Tyršova 1, p.o.
Tyršova 1, 741 01 Nový Jičín
IČ: 62330136

Tel: +420 556 706 688
E-mail: kancelar@tyrska.cz

Mgr. Magda Trávničková

ředitelka školy
​​​
 

 
 

Přihlásit