Naši chemici se v krajské konkurenci rozhodně neztratili.
Velkého úspěchu dosáhli naši žáci v chemické korespondenční soutěži KORCHEM. V konkurenci více než 80 soutěžících z celého Moravskoslezského kraje se hned tři zástupci naší školy probojovali mezi dvacet nejlepších řešitelů a získali pozvání na slavnostní vyhlášení výsledků, které se konalo na Slezskoostravském hradě v rámci 20. ročníku akce Chemie na hradě.
Součástí programu byl také přírodovědný jarmark, na kterém si žáci mohli prohlédnout řadu zajímavých stánků a sami si vyzkoušet různé pokusy a experimenty. Následovala atraktivní popularizační chemická show a poté slavnostní vyhlášení konečného pořadí soutěže.
Největšího úspěchu dosáhla Lada Kubálková z třídy 9.M, která obsadila vynikající 4. místo. Ella Rose Barlow z 8.B se umístila na 15. místě a Kryštof Sedlář z 9.B na 20. místě.
Všichni ocenění žáci si odnesli krásné stolní hry a další drobné ceny.
Děkujeme za skvělou reprezentaci školy a všem třem žákům srdečně gratulujeme k výborným výsledkům!
Mgr. Veronika Mičunková






