Sedmáci se úspěšně zapojili do zajímavé ekologické soutěže.
Žáci 7. A se v rámci předmětu Člověk a zdraví zapojili do celorepublikové soutěže s Plastíkem, pořádané Nadací ORLEN Unipetrol. Soutěže se zúčastnilo 61 týmu a měla čtyři kola, zaměřovala se na problematiku plastů a ochranu životního prostředí.
Žáci vedli ekologický deník, zkoumali životní cyklus plastového výrobku, dali druhý život použitým plastům vytvořením sochy Hamleta a mapovali místa s nahromaděným plastovým odpadem v Novém Jičíně, který následně společně uklidili.
Soutěž žáky velmi bavila a pomohla jim uvědomit si, jak lze používání plastů v běžném životě omezit. Jejich úsilí bylo odměněno skvělým výsledkem – 2. místem ve své kategorii a finančním příspěvkem 4 500 Kč na školní výlet do Pevnosti poznání v Olomouci.
Gratulujeme žákům 7.A k výbornému úspěchu a děkujeme Nadaci ORLEN za inspirativní soutěž.
Mgr. Veronika Mičunková, vyučující







