Informace pro rodiče

Vedení školy
úterý 03.08.2021 |Magda Trávníčková |Všechny aktuality

Podle aktuálních pokynů MŠMT

Vážení rodiče,
dle aktuálních pokynů z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy předpokládáme, že od září bude opět ve školách povinně prováděno testování žáků na přítomnost viru COVID-19. Zatím nemáme přesné pokyny o způsobu organizace tohoto testování, chceme však být na počátek školního roku co nejlépe připraveni, proto o něm uvažujeme už nyní.
Na jednání ředitelů základních škol v Novém Jičíně jsme se se zřizovatelem dohodli, že pro vstupní testování na začátku školního roku využijeme antigenní testy poskytované státem, protože zatím neznáme rozsah a časové období, po které budeme muset testy provádět. Pro vstupní testování bude výhodnější znát výsledek testu okamžitě. Je zřejmé, že po návratu z prázdnin je riziko pozitivního výsledku testu zvýšené a předejdeme tak hrozbě, že do karantény bude muset nastoupit celá třída. Pokud se ukáže, že testování bude pokračovat i po další část školního roku, zvážíme opět zavedení PCR testů.
Velmi intenzivně vnímáme negativní dopady na žáky z doby uzavření škol, a proto je pro nás vedle bezpečnosti také vysokou prioritou zajistit možnost docházky žáků do školy.
O všech podrobnostech, které budou vycházet z aktuálních pokynů vlády, vás budeme informovat.

Přejeme všem příjemné prožití druhé poloviny prázdnin.